Senioři

Klub seniorů GCB

Klub seniorů GCB vznikl s cílem podporovat hráčské aktivity členů GCB, kteří dosáhli seniorského věku, bez rozdílu výkonnosti. Členem klubu se může stát aktivní hráč golfu, který je členem Golf Club Brno a dosáhl věku 50-ti let.

REGION SENIOR TOUR MORAVA 2017 - DOHRÁNO! - VÝSLEDKY

Soutěž seniorů RSTM 2017: 25. září bylo na Kaskádě odehráno finálové kolo!
V roce 2017 se hrály 2 soutěže – Stableford s plným vyrovnáním a na Rány bez vyrovnání.
První turnaj této túry se odehrál v úterý 18.4. na hřišti v Poysdorfu. Finále celé série proběhlo 25.9. na brněnské Kaskádě.
Více můžete zjistit v Propozicích RSTM 2017 na pravé straně této stránky, kde je i kalendář RSTM. Vstup na stránky RSTM...

Výsledky turnajů Region Senior Tour Morava 2017:

v   Konečné výsledky RSTM 2017 - po 21. kole

MASTER SENIOR GOLF 65+ - VÝSLEDKY

V roce 2017 se hrála soutěž master seniorů na 4 kola. První turnaj se odehrál 18.7. na hřišti ve Svratce, druhé kolo 31.7. ve Slavkově a třetí kolo 16.8. na Kořenci. Závěrečný turnaj celé série byl odehrán 4.10.2017 na Kaskádě. Více v Propozicích MSG65+ na pravé straně této stránky.

Mistrovství seniorů GCB ve hře na jamky 2017


Aktuality

REGION SENIOR TOUR MORAVA 2017 - FINÁLE

Regionální soutěž seniorů RSTM 2017 má za sebou již všech 21 kol. Finálové kolo se hrálo v pondělí 25.9. na Kaskádě na hřišti Železná-Dřevěná. Konečné výsledky celé túry najdete na stránce seniorů...

QUATRO CUP 2017

Ve středu 6.září 2017 se ve Slavkově uskutečnilo finálové kolo letošního Quatro cupu.
Za ideálního golfového počasí – ani zima ani teplo a v bezvětří - se na dobře připraveném hřišti rozhodovalo o letošním vítězi. Šanci na vítězství měla kromě Olomouce všechna družstva, i když Brno víceméně jen teoretickou. Slavkov mohl zvítězit , pokud by Brno porazilo Ostravu a on by vysoko vyhrál nad Olomoucí. Ostravě stačilo neprohrát.
 
Urputné boje nakonec skončily s těmito výsledky. Olomouc i když vedla překvapivě na hřišti Slavkova 2:0, odešla nakonec poražena 3:2. Ostrava neponechala nic náhodě a zdolala přesvědčivě Brno 4:1. Jasné skóre nevypovídá příliš o tom, že všechna utkání se rozhodovala až na posledních 2 jamkách.
I hráči , kteří prohráli ale mohli být nakonec spokojeni - samozřejmě ne s výsledkem – ale s kvalitou své předvedené hry. Byly zápasy, kde ani 3 birdie nepřinesly vítězství, protože soupeř předvedl ještě lepší výkon.
Po společném obědě následovalo posezení v přátelském duchu a předání cen všem družstvům. Vítězná Ostrava převzala od Brna putovní pohár a bude ho opatrovat ve své klubovně až do příštího roku.
Detailní výsledky jednotlivých utkání naleznete v příloze.
 
Milan Bučík, ředitel soutěže, v Brně 6. září 2017

Změna termínu seniorského turnaje ve Slavkově

Seniorský turnaj NST ČSGA naplánovaný na 10.8. ve Slavkově byl o týden posunut na čtvrtek 17.8. Na turnaj je možné se přihlásit zde...

QUATRO CUP 2017 - 2. kolo

V úterý 11. července 2017 se uskutečnilo další kolo Quatro cupu a to na hřišti v Olomouci.
Celou noc předtím vytrvale pršelo a ještě v 9 hodin ráno se rozhodovalo, zda se bude vůbec hrát.
Kapitáni rozhodli, že se do toho půjde. Vrtkavé počasí nás vzalo na milost, od půl desáté jako když utne, přestalo pršet a celé kolo až do posledního flajtu, který dohrál o půl třetí, bylo bez jediné kapky. O patnáct minut později opět déšť pokračoval. Lépe se to nedalo naplánovat.

Pětičlenná družstva GC Brno, PGCOV Ostrava, GC Olomouc a GC Austerlitz změřila síly v jamkovce jednotlivců.
Družstva v někde mírně a jinde více pozměněných sestavách (přece jenom nastala doba dovolených) odehrála kolo s těmito výsledky:
Ostrava porazila Olomouc 4:1 a Brno překvapivě vysoko podlehlo Slavkovu 0,5:4,5.
Znamená to, že stejně jako v minulých letech, rozhodne o vítězi až poslední finálové kolo ve Slavkově ve středu 6. září 2017. Ostrava (pokud chce vyhrát a při předpokládaném vítězství domácího Slavkova) nesmí prohrát s Brnem. Brno je už reálně ze hry o vítezství, ale pokud porazí Ostravu, může Slavkovu dopomoci, aby se po více než 10 letech potěšil z putovního poháru pro vítěze.

Detailní výsledky jednotlivých utkání naleznete v příloze.

Milan Bučík, ředitel soutěže


slidersub