Senioři

Klub seniorů GCB

Klub seniorů GCB vznikl s cílem podporovat hráčské aktivity členů GCB, kteří dosáhli seniorského věku, bez rozdílu výkonnosti. Členem klubu se může stát aktivní hráč golfu, který je členem Golf Club Brno a dosáhl věku 50-ti let.

REGION SENIOR TOUR MORAVA 2017 - VÝSLEDKY

Soutěž seniorů RSTM 2017:
V roce 2017 se hrají 2 soutěže – Stableford s plným vyrovnáním a na Rány bez vyrovnání.
První turnaj této túry se odehrál v úterý 18.4. na hřišti v Poysdorfu. Finále celé série je naplánováno na 25.9. na brněnské Kaskádě.
Více můžete zjistit v Propozicích RSTM 2017 na pravé straně této stránky, kde je i kalendář RSTM. Vstup na stránky RSTM...

Výsledky turnajů Region Senior Tour Morava 2017:

v   Průběžné výsledky RSTM 2017 - po 17. kole

MASTER SENIOR GOLF 65+ - VÝSLEDKY

V roce 2017 se hraje soutěž master seniorů. První turnaj se odehrál 18.7. na hřišti ve Svratce, druhé kolo 31.7. ve Slavkově a třetí kolo 16.8. na Kořenci. Závěrečný turnaj celé série je naplánován 4.10.2017 na Kaskádě. Více v Propozicích MSG65+ na pravé straně této stránky.

Mistrovství seniorů GCB ve hře na jamky 2017


Aktuality

Změna termínu seniorského turnaje ve Slavkově

Seniorský turnaj NST ČSGA naplánovaný na 10.8. ve Slavkově byl o týden posunut na čtvrtek 17.8. Na turnaj je možné se přihlásit zde...

QUATRO CUP 2017 - 2. kolo

V úterý 11. července 2017 se uskutečnilo další kolo Quatro cupu a to na hřišti v Olomouci.
Celou noc předtím vytrvale pršelo a ještě v 9 hodin ráno se rozhodovalo, zda se bude vůbec hrát.
Kapitáni rozhodli, že se do toho půjde. Vrtkavé počasí nás vzalo na milost, od půl desáté jako když utne, přestalo pršet a celé kolo až do posledního flajtu, který dohrál o půl třetí, bylo bez jediné kapky. O patnáct minut později opět déšť pokračoval. Lépe se to nedalo naplánovat.

Pětičlenná družstva GC Brno, PGCOV Ostrava, GC Olomouc a GC Austerlitz změřila síly v jamkovce jednotlivců.
Družstva v někde mírně a jinde více pozměněných sestavách (přece jenom nastala doba dovolených) odehrála kolo s těmito výsledky:
Ostrava porazila Olomouc 4:1 a Brno překvapivě vysoko podlehlo Slavkovu 0,5:4,5.
Znamená to, že stejně jako v minulých letech, rozhodne o vítězi až poslední finálové kolo ve Slavkově ve středu 6. září 2017. Ostrava (pokud chce vyhrát a při předpokládaném vítězství domácího Slavkova) nesmí prohrát s Brnem. Brno je už reálně ze hry o vítezství, ale pokud porazí Ostravu, může Slavkovu dopomoci, aby se po více než 10 letech potěšil z putovního poháru pro vítěze.

Detailní výsledky jednotlivých utkání naleznete v příloze.

Milan Bučík, ředitel soutěže

QUATRO CUP 2017

Za krásného a velmi teplého počasí se ve čtvrtek 22. června 2017 (původní květnový termín byl kvůli nepřízni počasí a špatnému stavu hřiště přeložen) uskutečnilo první kolo tradiční soutěže moravských klubů – Quatro cup 2017.
Pětičlenná družstva GC Brno, PGCOV Ostrava, GC Olomouc a GC Austerlitz změřila síly v jamkovce jednotlivců.

Řada utkání, jak to již v jamkovce často bývá, se rozhodovala až v závěru. Hráči se prali statečně jak se soupeřem tak i s velikým horkem. Naštěstí množství staletých stromů v Rotschildově parku umožnilo aspoň občas slunci uniknout.

Snížení seniorské hranice na 50 let mělo vliv i na složení jednotlivých týmů, ve kterých se objevila řada nových tváří.
Obhájci loňského vítězství z Brna porazili Olomouc 3,5:1,5 bodu a stejným výsledkem skončilo i druhé utkání mezi Ostravou a Slavkovem.

Soutěž pokračuje dalším kolem v úterý 11. července 2017 v Olomouci.
Detailní výsledky jednotlivých utkání naleznete v příloze.

Milan Bučík, ředitel soutěže

MASTER SENIOR GOLF 65+ Novinka v nabídce!

Nová soutěž MASTER SENIOR GOLF 65+, zkráceně MSG65+. Je určena pro dříve narozené golfisty, kteří chtějí společně trávit čas při sportovním zápolení. Ale pozor, máme záměr, dělat golf i trochu jinak - víc pro radost, a to nejen svou, ale hlavně svých přátel i všech, kdo chtějí golfem nejen soupeřit s ostatními, ale hlavně se jím bavit. Golf není tak vážný, a může být odpočinkovější, přesto v něm zůstává soutěžní náboj. Zvolili jsme jednu společnou kategorii mužů i žen, nejenom pro sportovní soutěžení, ale i pro společenská setkání známých hráčů i hráček. Kategorie je omezena věkem u mužů 65+, ženy seniorky jsou vítány bez jakéhokoliv omezení, neboť není vhodné a etické se ptát ženy na její věk. Jedna přehledná výsledková tabulka, nic víc. Fyzická výkonnost u některých hráčů této kategorie již není tak vysoká a i z tohoto důvodu vyzkoušíme i nižší počet jamek 13. Nabízíme také přijatelné finanční podmínky, 350, 400 a 600, nic víc. V rámci hry připravujeme tzv. přípustné formy sázení. Nahodilé sázení mezi hráči, kteří se mezi sebou znají. Toto sázení je nepovinné a je omezeno na hráče samé a výše sázky určitě nebudou považovány za přehnané. Přinášíme další drobné napětí, formou otázky „projdu cutem abych dosáhl na výhru"?

Formát soutěže - Na rány, počet ran minus HCP hráče. Soutěživost zůstává zachována, vítězí hráč s nejnižším počtem ran. Ale pozor hrajeme bez úpravy HCP. Praxe ukazuje, že pro mnohé hráče je zvýšení HCP o nějakou desetinu stresující záležitost a mnohdy i důvodem pro vynechání standardních turnajů. A pokud přidáme možnost v tomto ročníku vyzkoušet v praxi i některé změny v golfových pravidlech navrhované od roku 2019, která podporují jednoduchost a vyšší rychlost průběhu hry, máme vše připraveno pro zahájení soutěžení. Pro naše hráče jsme vybrali k odzkoušení níže uvedené změny, které mohou při hře aplikovat:

- Stanovení maximálního skóre na jamce, pětipar - 9, čtyřpar - 8, třípar – 7. Hráč zvedne míč a odchází na další jamku.
- Hrát tzv. ready golf - hraje ten, kdo je připraven. Ne kdo leží dál od jamky.
- Hledání míče pouze 3 minuty místo stávajících 5 ti minut.
- Dropovat z jakékoliv výšky nad jeden palec. Vzdálenost 50cm až 2 metry
- Hráči bude dovoleno ponechat vlajku, zatímco patuje na greenu.

Začínáme v červenci a končíme v říjnu. Hru nabízíme na těchto hřištích: Svratka, Austerlitz a finálová Kaskáda. Bližší podrobnosti o soutěži, termíny v dokumentu PROPOZICE MASTER SENIOR GOLF 65+. Pokud se tento experiment osvědčí, plánujeme pro příští sezónu 2018 jeden turnaj měsíčně, od května do října.

Lubomír Voska, GC Brno


slidersub