Senioři

Klub seniorů GCB

Klub seniorů GCB vznikl s cílem podporovat hráčské aktivity členů GCB, kteří dosáhli seniorského věku, bez rozdílu výkonnosti. Členem klubu se může stát aktivní hráč golfu, který je členem Golf Club Brno a dosáhl věku 50-ti let.

SENIOR INDOOR TOUR 2017/2018

SIT 2017/2018 je dlouhodobá Indoor golfová soutěž seniorů (muži i ženy ročník 1967 a dříve narození). Jeden turnaj se hraje vždy jako jedna devítka vybraného hřiště v průběhu jednoho týdne. Zde jsou podrobné Propozice SIT...

REGION SENIOR TOUR MORAVA 2017 - DOHRÁNO! - VÝSLEDKY

Soutěž seniorů RSTM 2017: 25. září bylo na Kaskádě odehráno finálové kolo!
V roce 2017 se hrály 2 soutěže – Stableford s plným vyrovnáním a na Rány bez vyrovnání.
První turnaj této túry se odehrál v úterý 18.4. na hřišti v Poysdorfu. Finále celé série proběhlo 25.9. na brněnské Kaskádě.
Více můžete zjistit v Propozicích RSTM 2017 na pravé straně této stránky, kde je i kalendář RSTM. Vstup na stránky RSTM...

Výsledky turnajů Region Senior Tour Morava 2017:

v   Konečné výsledky RSTM 2017 - po 21. kole

MASTER SENIOR GOLF 65+ - VÝSLEDKY

V roce 2017 se hrála soutěž master seniorů na 4 kola. První turnaj se odehrál 18.7. na hřišti ve Svratce, druhé kolo 31.7. ve Slavkově a třetí kolo 16.8. na Kořenci. Závěrečný turnaj celé série byl odehrán 4.10.2017 na Kaskádě. Více v Propozicích MSG65+ na pravé straně této stránky.

Mistrovství seniorů GCB ve hře na jamky 2017


Aktuality

Senior Indoor Tour 2017/2018

STK seniorské sekce GCB připravila tradiční soutěž Senior Indoor Tour, která se hraje v hale H na BVV – Indoor GCB v rámci zimní přípravy. Původní propozice Milana Babinského upravil Luboš Mičánek a přislíbil průběžné i konečné výsledky.
Novinkou této sezóny je, že bychom měli hrát na nových podložkách, které mají ulehčit seniorským loktům i ramenům při korekci vlastních švihů, která je jak známo nekonečná.
Podrobnosti najdete na stránce seniorů...
Ing. Jiří Svoboda STK GCB

Jamkovka KubHub 2017 - konečné výsledky

V prvních listopadových dnech se ukončilo klání v jamkovce KubHub. Bohužel v závěru turnaje některé z hráčů postihly zdravotní problémy a tak ne všechny hry byly ukončeny skutečným odehráním, ale byly např. věnovány soupeři. Přikládáme finální tabulku výsledků.
 
Blahopřejeme Zbyňkovi Fialovi za vítězství ve skupině A, Petru Marečkovi a Miloši Rousovi za druhé a třetí místo v této skupině. A samozřejmě Božovi Hubálkovi za vítězství ve skupině B. A dále všem dalším hráčům na všech ostatních místech - včetně díku za účast.
 
Na závěr se v týdnu po 20. listopadu uskuteční společná večeře s předáním cen, datum bude oznámeno.
Na shledání a pokračování soupeření ještě v tomto roce, ale samozřejmě i v sezóně 2018 se za KubHub těší Radek Kubák

REGION SENIOR TOUR MORAVA 2017 - FINÁLE

Regionální soutěž seniorů RSTM 2017 má za sebou již všech 21 kol. Finálové kolo se hrálo v pondělí 25.9. na Kaskádě na hřišti Železná-Dřevěná. Konečné výsledky celé túry najdete na stránce seniorů...

QUATRO CUP 2017

Ve středu 6.září 2017 se ve Slavkově uskutečnilo finálové kolo letošního Quatro cupu.
Za ideálního golfového počasí – ani zima ani teplo a v bezvětří - se na dobře připraveném hřišti rozhodovalo o letošním vítězi. Šanci na vítězství měla kromě Olomouce všechna družstva, i když Brno víceméně jen teoretickou. Slavkov mohl zvítězit , pokud by Brno porazilo Ostravu a on by vysoko vyhrál nad Olomoucí. Ostravě stačilo neprohrát.
 
Urputné boje nakonec skončily s těmito výsledky. Olomouc i když vedla překvapivě na hřišti Slavkova 2:0, odešla nakonec poražena 3:2. Ostrava neponechala nic náhodě a zdolala přesvědčivě Brno 4:1. Jasné skóre nevypovídá příliš o tom, že všechna utkání se rozhodovala až na posledních 2 jamkách.
I hráči , kteří prohráli ale mohli být nakonec spokojeni - samozřejmě ne s výsledkem – ale s kvalitou své předvedené hry. Byly zápasy, kde ani 3 birdie nepřinesly vítězství, protože soupeř předvedl ještě lepší výkon.
Po společném obědě následovalo posezení v přátelském duchu a předání cen všem družstvům. Vítězná Ostrava převzala od Brna putovní pohár a bude ho opatrovat ve své klubovně až do příštího roku.
Detailní výsledky jednotlivých utkání naleznete v příloze.
 
Milan Bučík, ředitel soutěže, v Brně 6. září 2017


slidersub