Senioři

Klub seniorů GCB

Klub seniorů GCB vznikl s cílem podporovat hráčské aktivity členů GCB, kteří dosáhli seniorského věku, bez rozdílu výkonnosti. Členem klubu se může stát aktivní hráč golfu, který je členem Golf Club Brno a dosáhl věku 50-ti let.

REGION SENIOR TOUR MORAVA 2018

Soutěž seniorů RSTM 2018: 
V roce 2018 bylo naplánováno 22 turnajů. Opět se hrály 2 soutěže – Stableford s plným vyrovnáním a na Rány bez vyrovnání.
Finále celé série proběhlo 1. října na brněnské Kaskádě.
Podrobnosti k této celosezónní túře najdete v Propozicích RSTM 2018 na pravé straně této stránky, kde je i kalendář RSTM pro rok 2018. Vstup na stránky RSTM...

Výsledky turnajů Region Senior Tour Morava 2018:

v  Konečné pořadí RSTM 2018... 

Série MASTER SENIOR GOLF 65+ pro rok 2018

Soutěž master seniorů 2018 je za námi. V tomto roce jsme odehráli 8 turnajů, dva formáty soutěží – STABLEFORD s plným vyrovnáním na úpravu HCP a loňská novinka MSG65+ Bank bez úpravy HCP, podle vlastních pravidel. V rámci soutěží MSG65+ Bank i soutěže na zkrácený počet jamek (12 – 13). Každý si mohl vybrat soutěž podle svého přání a naplnit motto „Hra pro radost". Příznivá odezva, o oba formáty byl zájem.
Již druhým rokem jsme zařadili do soutěží sázení v souladu s pravidly-amatérského–statusu-2016 MSG65+ Bank. Vše podle pravidel, hráči se mezi sebou znají, sázení je nepovinné a je omezeno na hráče samé, veškeré případně vyhrané peníze pocházejí od hráčů samých a výše sázek nejsou považovány za přehnané. Účelem běžné sázky je zábava, nikoli přehnaný finanční zisk. Podle výsledku soutěže proběhne cut line, pomyslná hranice cca poloviny zúčastněných soutěžících, kteří se podělí o výhru (obdoba jamkovky, vítěz bere vše, poražený nic).
Podařilo se vzkřísit někdejší hráčskou nebo i klubovou soudržnost, která se vytratila z golfových turnajů s větším počtem hráčů. Krátká pauza nutná k vyhodnocení pořadí a případné rozdělení výher stačí, aby se hráči lépe poznali, utrousili nějaký ten drb nebo vtip - společenský život bují a vzkvétá. Stávající účastníci MSG65+ byli spokojeni.

v  Konečné pořadí MSG65+... 

Výsledky Svratka 30.7.: • Master senior golf 65+ bank
Výsledky Svratka 10.7.: • Master senior golf 65+ bank
Výsledky Austerlitz 20.6.: • Master senior golf 65+ bank

Výsledky Kaskáda 6.8.: • Master senior golf 65+ stb • Družstva MSG65+ stb
Výsledky Austerlitz 11.6.: • Master senior golf 65+ stb • Družstva MSG65+ stb
Výsledky Kořenec 22.5.: • Master senior golf 65+ stb • Družstva MSG65+ stb
Výsledky Kaskáda 14.5.: • Master senior golf 65+ stb • Družstva MSG65+ stb


Aktuality

Mistrovství klubu v jamkové hře seniorů 2018

Mistr klubu v jamkové hře seniorů v roce 2017 Dalimil Remunda předává putovní pohár vítězi v roce 2018 Ladislavu Chodákovi (na obr.).
 
Poraženým finalistou je Tanasis Kesidis na třetím místě se umístili poražení semifinalisté Ladislav Tuček a Libor Picek.
 
Výsledky MK seniorů ve hře na jamky 2018...

 

Seniorské mistrovství klubu 2018

V pátek 5.10. se odehrálo poslední letošní klubové mistrovství – seniorské. Na start, resp. první tee se postavilo celkem 29 seniorů a 6 seniorek. Z prvenství se nakonec radoval Jaroslav Sedlář (80 ran) a Stanislava Stejskalová (102). Na druhých místech skončili Zdeněk Veselský (83) a Yvona Němečková (103), třetí místa patří Liborovi Jedličkovi (85) a Eleně Machátové (105). V kategoriích Master seniorů dominovali Tomáš Nebeský (90 ran) a Yvona Němečková.
Vítězům gratulujeme!

MISTROVSTVÍ ČR SENIORSKÝCH DRUŽSTEV NA RÁNY

28. a 29. srpna proběhlo na Kaskádě MISTROVSTVÍ ČR SENIORSKÝCH DRUŽSTEV NA RÁNY. Naši senioři se rozhodně neztratili a docela dobře využili výhody domácího prostředí.
Umístění v jednotlivých kategoriích:
Muži 50+ : 3. místo. Tým zahrál stejný počet ran jako druhé Hodkovičky. Rozhodoval počet ran na posledních jamkách.
Ženy 50+ : 7. místo
Muži 75+ : 1. místo
Ženy 65+ : 1. místo
Mistrovství se zúčastnilo 46 týmů a Golf Club Brno postavil celkem 7 týmů.
 
Neboť se nesluší prozrazovat věk, tak zveřejňujeme seznam všech reprezentantů bez zařazení do kategorii:
TRENZOVÁ Libuše, MACHÁTOVÁ Elena, STEJSKALOVÁ Stanislava, KOLÁČKOVÁ Eva, BAJEROVÁ Helena, VOLNÁ Renata, SEDLÁŘ Jaroslav, TRÁVNÍČEK Ladislav, PICEK Libor, PROKEŠ Bedřich, KESIDIS Tanasis, MAŇAS Petr, REMUNDA Dalimil, NOVOTNÝ Vladimír, TUČEK Ladislav, WERNER Juraj, HLAVINKA Radovan, JEDLIČKA Libor, VÁVRŮ Petr, ŠPOK Ladislav, KLANICA Jaromír, SVOBODA Jiří, ZELINKA Zdeněk.
Velký dík patří Vladimírovi NOVOTNÉMU, který turnaj za ČSGA zorganizoval.

Série MASTERS SENIOR GOLF65+ 2018 zahájila

Na domácím hřišti Kaskáda jsme zahájili první soutěží MSG65+ stb z celkových 8 soutěží. Novinkou pro tento rok je standardní soutěž STABLEFORD, doplněna neformální soutěží družstev. Výsledky prvního turnaje najdete na stránce seniorů...


slidersub