Senioři

Klub seniorů GCB

Klub seniorů GCB vznikl s cílem podporovat hráčské aktivity členů GCB, kteří dosáhli seniorského věku, bez rozdílu výkonnosti. Členem klubu se může stát aktivní hráč golfu, který je členem Golf Club Brno a dosáhl věku 50-ti let.

Region Senior Tour Morava 2017 - VÝSLEDKY

Soutěž seniorů RSTM 2017:
V roce 2017 se hrají 2 soutěže – Stableford s plným vyrovnáním a na Rány bez vyrovnání.
První turnaj této túry se odehrál v úterý 18.4. na hřišti v Poysdorfu. Finále celé série je naplánováno na 25.9. na brněnské Kaskádě.
Více můžete zjistit v Propozicích RSTM 2017 na pravé straně této stránky, kde je i kalendář RSTM. Vstup na stránky RSTM...

Výsledky turnajů Region Senior Tour Morava 2017:

v   Průběžné výsledky RSTM 2017 - po 9. kole

    

Senior Indoor Tour 2016/2017


Aktuality

MASTER SENIOR GOLF 65+ Novinka v nabídce!

Nová soutěž MASTER SENIOR GOLF 65+, zkráceně MSG65+. Je určena pro dříve narozené golfisty, kteří chtějí společně trávit čas při sportovním zápolení. Ale pozor, máme záměr, dělat golf i trochu jinak - víc pro radost, a to nejen svou, ale hlavně svých přátel i všech, kdo chtějí golfem nejen soupeřit s ostatními, ale hlavně se jím bavit. Golf není tak vážný, a může být odpočinkovější, přesto v něm zůstává soutěžní náboj. Zvolili jsme jednu společnou kategorii mužů i žen, nejenom pro sportovní soutěžení, ale i pro společenská setkání známých hráčů i hráček. Kategorie je omezena věkem u mužů 65+, ženy seniorky jsou vítány bez jakéhokoliv omezení, neboť není vhodné a etické se ptát ženy na její věk. Jedna přehledná výsledková tabulka, nic víc. Fyzická výkonnost u některých hráčů této kategorie již není tak vysoká a i z tohoto důvodu vyzkoušíme i nižší počet jamek 13. Nabízíme také přijatelné finanční podmínky, 350, 400 a 600, nic víc. V rámci hry připravujeme tzv. přípustné formy sázení. Nahodilé sázení mezi hráči, kteří se mezi sebou znají. Toto sázení je nepovinné a je omezeno na hráče samé a výše sázky určitě nebudou považovány za přehnané. Přinášíme další drobné napětí, formou otázky „projdu cutem abych dosáhl na výhru"?

Formát soutěže - Na rány, počet ran minus HCP hráče. Soutěživost zůstává zachována, vítězí hráč s nejnižším počtem ran. Ale pozor hrajeme bez úpravy HCP. Praxe ukazuje, že pro mnohé hráče je zvýšení HCP o nějakou desetinu stresující záležitost a mnohdy i důvodem pro vynechání standardních turnajů. A pokud přidáme možnost v tomto ročníku vyzkoušet v praxi i některé změny v golfových pravidlech navrhované od roku 2019, která podporují jednoduchost a vyšší rychlost průběhu hry, máme vše připraveno pro zahájení soutěžení. Pro naše hráče jsme vybrali k odzkoušení níže uvedené změny, které mohou při hře aplikovat:

- Stanovení maximálního skóre na jamce, pětipar - 9, čtyřpar - 8, třípar – 7. Hráč zvedne míč a odchází na další jamku.
- Hrát tzv. ready golf - hraje ten, kdo je připraven. Ne kdo leží dál od jamky.
- Hledání míče pouze 3 minuty místo stávajících 5 ti minut.
- Dropovat z jakékoliv výšky nad jeden palec. Vzdálenost 50cm až 2 metry
- Hráči bude dovoleno ponechat vlajku, zatímco patuje na greenu.

Začínáme v červenci a končíme v říjnu. Hru nabízíme na těchto hřištích: Svratka, Austerlitz a finálová Kaskáda. Bližší podrobnosti o soutěži, termíny v dokumentu PROPOZICE MASTER SENIOR GOLF 65+. Pokud se tento experiment osvědčí, plánujeme pro příští sezónu 2018 jeden turnaj měsíčně, od května do října.

Lubomír Voska, GC Brno

Informace pro seniory a master seniory z České seniorské golfové asociace

• Česká seniorská golfová asociace: INFORMACE PRO SENIORY
MISTROVSTVÍ EVROPY MASTER SENIORŮ v České republice - výzva pro master seniory 70+ a super master seniory 75+

Konečné výsledky Senior Indoor Tour 2016/2017

Vítězem letošního ročníku Senior Indoor Tour se stala paní Renata Volná, která dokázala v této 20ti kolové soutěži zvítězit dokonce 8x. (Do celkového pořadí se započítává 7 nejlepších výsledků hráče).
Podrobné výsledky najdete na stránce seniorů GCB...

Zpráva o činnosti sekce seniorů GCB za rok 2016 a další dokumenty

Na stránce seniorů GCB přibylo několik aktuálních dokumentů:
Zpráva o činnosti sekce seniorů GCB za rok 2016, Propozice Mistrovství seniorů GCB ve hře na jamky a Kvalifikační kritéria reprezentace seniorů GCB pro rok 2017.
V kalendáři turnajů seniorů pro rok 2017 došlo k jedné změně v termínu konání zářiového Mistrovství seniorů GCB. Aktuální kalendář turnajů najdete na stejné stránce.


slidersub