ZPRÁVA O SPORTOVNÍ ČINNOSTI GCB DOSPĚLÝCH A MLÁDEŽE ZA ROK 2016

Zpráva o sportovní činnosti za rok 2016 obsahuje výsledky týmů GCB družstev dospělých, výsledky družstev mládeže i umístění jednotlivých mladých hráčů GCB a další podrobnosti. Vše obsaženo v přiloženém souboru PDF...

VÝSLEDKY REPREZENTAČNÍCH DRUŽSTEV

Extraliga družstev mužů a žen

Naše družstva mužů a žen se v letošním roce v extralize umístila shodně na  9. místě a zachovala si tak extraligovou příslušnost i pro příští rok.

V závěrečném 5. kole základní části na Casa Sereně (20.8.) se ani jednomu družstvu nepodařilo postoupit mezi 8 nejlepších družstev do bojů play-off a hrála tak ve skupině play-out.

Mužské družstvo vyhrálo všechna svá utkání, když postupně porazili Royal GC Mariánské Lázně 3,5:1,5, Sokrates G&CC 4:1 a GC Karlštejn 3,5:1,5. Družstvo hrálo ve složení K.Sochna, S.Nestrašil, V.Kotrbáček, M.Kočica, M.Drcmánek, D.Jízdný, J.Vokřál – kapitán.

Ženy zvítězily nad pražskými kluby GK Čechie a GC Black Bridge shodně 2:1. V družstvu nastoupily K.Stará, T.Melecká, E.Mechlová, K.Karásková – kapitánka.

Mistrovství ČR družstev mládeže – chlapci do 18 let

Ve dnech 16. – 18. srpna se na Zbraslavi odehrál finálový turnaj MČR družstev mládeže do 14 a 18 let. Z našich družstev se do turnaje probojovalo pouze družstvo chlapců do 18 let. Ve čtvrtfinále chlapci podlehli silnému družstvu GK Plzeň-Dýšina 4:1. Následně v dalších bojích zvítězili nad Prague City GC 4,5:0,5 a GC Poděbrady 3,5:1,5 a obsadili tak konečné 5. místo.

Za družstvo nastoupili S.Pros, R.Polišenský, P.Vašek, M.Drcmánek, F.Drcmánek, V.Kotrbáček, R.Oles. Družstvo doprovázeli v roli kapitánů M.Kočica a A.Drcmánek.

Děkujeme našim mladým chlapcům za dosažený výsledek a dobrou reprezentaci našeho klubu.

Kuřim, 12.9.2016
Petr Vávrů, GCB

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ JUNIORŮ A DOROSTENCŮ 28.-30.7.

V minulém týdnu se na Kaskádě odehrálo Mezinárodní mistrovství v kategoriích dorostu (do 18 let) a juniorů (do 21 let). Ve všech kategoriích měl náš klub zastoupení a řadě hráčů se i podařilo projít cutem. Nejpočetnější byly tradičně kategorie dorostenců (51 hráčů) a dorostenek (54 hráček). Třetina startovního pole byla ze zahraničí, především z Německa, Nizozemska, Slovenska, Slovinska, Itálie a Ruska.

V  kategorii dorostenců se nejvíce dařilo Zdeňkovi Polišenskému (79,74,75), který skončil na děleném 15. místě. Cutem prošel i 13ti letý Filip Jakubčík, který obsadil konečné 26. místo (75,77,82).
V dorostenkách obsadila Tereza Melecká velmi pěkné 6. místo (74,76,76) a Karolína Stará skončila na děleném 14. místě (76,81,77).

Nejlepších umístění dosáhli naši junioři, když Stanislav Nestrašil skončil na skvělém 2. místě (70,78,67), David Jízdný dělil 4. místo (76,68,74) a Kryštof Sochna skončil na děleném 8. místě (73,74,76).
Mezi juniorkami vybojovala Kristýna Abrahamová 5. místo (71,75,78) a Eliška Mechlová dělila 6. místo (76,74,80).

Na skvěle připraveném hřišti se hrál výborný golf a všichni hráči, včetně zahraničních účastníků si podmínky pochvalovali.
Všem našim hráčům a hráčkám děkujeme za výbornou reprezentaci našeho klubu.

VÝSLEDKY REPREZENTAČNÍCH DRUŽSTEV I JEDNOTLIVCŮ

NÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR žáků a kadetů 2016

Na začátku prázdnin (1.-3.7.), necelé dva týdny po turnaji LET se na Dýšině uskutečnilo NÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR žáků a kadetů 2016. Mistrovství se zúčastnili i mladí hráči a hráčky našeho klubu a tři z nich dosáhli ve svých kategoriích velmi pěkných umístění.

V kategorii kadetů se Václav Kotrbáček umístil na skvělém 4. místě (83,71,75), mezi kadetkami skončila Karolína Stará na 8. místě (79,74,80) a ve starších žácích obsadil Filip Jakubčík 6. místo (70,79,74).

Extraliga pokračovala 16.-17. července 3. a 4. kolem na Čeladné (Old Course). Našim družstvům se příliš nevedlo, muži vypadli z první osmičky, která zajišťuje účast v play-off. Nejlepšího výsledku v obou kolech dosáhl David Jízdný (77,76). Dalším hráčům dvoukolo na Čeladné nevyšlo podle představ – Marek Drcmánek (87,89), Marek Kočica (81,85), Václav Kotrbáček (84,84), Richard Oles (87,90), Jonáš Vokřál (87), Vašek Prokop (93). Hrajícím kapitánem týmu byl Jonáš Vokřál.

Družstvo žen je po 4 odehraných kolech na 10. místě s nevelkou ztrátou 8 ran na 8. místo. Velkou podporou týmu byla nedělní účast Terezy Melecké, která se na turnaj přesunula z belgického Waterloo, kde ve čtvrtek a v pátek hrála turnaj LET Access a byť neprošla cutem o 3 rány, její výsledky mezi profesionálkami (77,76) nejsou vůbec špatné. Tereza zahrála 75 ran, což byl mezi ženami nedělní nejlepší výsledek! Výsledky dalších hráček – Kristýna Abrahamová (82,82), Karolina Karásková (83,85), Eliška Mechlová (89,87), Lenka Sedláčková (93). Hrající kapitánkou týmu byla Karolina Karásková.

Závěrečné 5. kolo a následné play-off a play-out se hraje 20.-23. srpna na hřišti Casa Serena u Kutné Hory. Věříme, že naši reprezentanti udrží extraligovou příslušnost mezi elitou i pro příští rok a ženy se pokusí probojovat do závěrečných bojů o titul.

Kvalifikace družstev mládeže

Kvalifikace Mistrovství ČR smíšených družstev dětí do 14 let regionu Východ se odehrála na těžkém hřišti v Lázních Bohdaneč. Naše mladé družstvo bojovalo především s velkým množstvím příčných vodních překážek, ale na postup mezi 4 nejlepší družstva regionu to tentokrát nestačilo. Družstvo nakonec obsadilo 8.místo. Nejlepšího výsledku dosáhl Kryštof Jan Veselý – 83 ran, následovaný Filipem Jakubčíkem (84). Jan Šustek přinesl 91 ran a Jan Pololáník 93 ran. Kapitánem družstva byl Petr Šustek.

V barvách Golfového klubu Brno Žabovřesky sbírali zkušenosti další mladí hráči našeho klubu – Petr Pololáník (89), Ondra Šustek (92), Sára Falberová (99), Tomáš Sobotka (112). V konkurenci 15 družstev regionu družstvo skončilo na 11. místě. V roli kapitána vedl družstvo Milan Mojžíš.

Kvalifikace Mistrovství ČR družstev dívek do 18 let regionu Východ se hrála na parkovém hřišti v Kravařích. Naše děvčata bojovala velmi statečně a postup mezi 4 nejlepší družstva jim unikl o jedinou ránu. Za svůj výkon se však nemusí vůbec stydět a ukázaly, že jsou velkým příslibem do budoucna jak v mládežnických kategoriích, tak i v ženách. Kája Stará obešla hřiště v paru (72), Majda Petrlová zahrála výborných 78 ran a nezklamala ani Lenka Sedláčková – 76 ran. Za zmínku jistě stojí fakt, že první dvě jmenované hráčky si zlepšily svůj HCP a Lenka si jej udržela. Svoji kapitánskou premiéru si zde odbyl Václav Starý.

Kvalifikace Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let regionu Východ se hrála na Ostravici. Na náročném sportovním hřišti naši mladí hoši splnili svůj úkol a postoupili do finálového turnaje MČR na Zbraslavi ze 4.místa. Družstvo hrálo ve složení Richard Oles (78), Vašek Kotrbáček (78), Matej Čerman (80), Marek Drcmánek (85), Standa Pros (88) a Zdenda Polišenský (91). Kapitánem družstva je Arnošt Drcmánek.

Přejeme našim mladým chlapcům hodně štěstí ve finále MČR družstev chlapců do 18 let na Zbraslavi 16.-18.8.2016!

V příštím týdnu od 28. do 30. července se na Kaskádě koná Mezinárodní mistrovství dorostenců a juniorů, které slibuje špičkový golf v podání mladých hráčů a hráček nejen z Česka, ale i z Německa, Rakouska, Itálie a dalších zemí. Kvalifikační limit HCP se zastavil na hranici 4,0 prakticky ve všech kategoriích a máme velkou radost, že do startovního pole se dostalo celkem 11! hráčů našeho klubu.

Přjďte naše mladé hráče podpořit a zároveň se podívat na špičkový golf v podání nejen našich reprezentantů!