Reprezentace

Reprezentační týmy GC Brno

Statut reprezentace GC Brno pro rok 2017... 

Sestava reprezentantů GCB pro Extraligu 2017:

muži:

BRUZL Adam
DRCMÁNEK Marek
JAKUBČÍK Filip
JÍZDNÝ David
KOČICA  Marek
KOTRBÁČEK Václav
NESTRAŠIL Stanislav ml.
POLIŠENSKÝ Zdeněk René
VAŠEK Prokop
VOKŘÁL Jonáš

 

ženy:

ABRAHAMOVÁ Kristýna
ČERVINKOVÁ Magdalena
KARÁSKOVÁ Karolína
MECHLOVÁ Eliška
SEDLÁČKOVÁ Lenka
STARÁ Karolína
 


Aktuality

Další úspěšná vystoupení našich mladých reprezentantů

Mezinárodní mistrovství České republiky dorostenců a juniorů

Ve dnech 27. – 29. 7. se na hřišti v Ropici uskutečnilo Mezinárodní mistrovství České republiky dorostenců a juniorů. Na turnaji startovala i skupina mladých hráčů našeho klubu.

Nejlépe si vedla Karolína Stará, která v kategorii dorostenek obsadila skvělé 2. místo (78, 75 a 67! ran) o dvě rány za Patricií Mackovou.

V kategorii juniorů se do první desítky probojoval David Jízdný, který po kolech 75, 74 a 74 obsadil konečné 9. místo.

V nejpočetněji obsazené kategorii dorostenců prošel cutem Zdeněk Polišenský – celkově to bylo dělené 25. místo.

V turnaji startovali ještě Magdalena Petrlová (dorostenky), Václav Kotrbáček (dorostenci) a Kryštof Sochna (junioři), kteří neprošli cutem po dvou kolech.

Výsledky z turnaje najdete zde...

Mistrovství České republiky smíšených družstev mládeže do 16 let – Pohár klubů

V prvním srpnovém týdnu hostil Golf Resort Telč nejlepší smíšená mládežnická družstva do 16 let. Do turnaje se probojovalo i naše družstvo postupem z květnového kvalifikačního turnaje ve Slavkově.

První dva dny turnaje – 2. až 3. 8. se hrála dvoukolová kvalifikace na rány. Počítalo se každý den 5 nejlepších výsledků ze 6-ti členných družstev. Všichni naši hráči předvedli vynikající výkony, za pozornost však jistě stojí výkony Filipa Jakubčíka, který zahrál 73 a 68 ran (par hřiště v Telči je 73!) a výrazně tak přispěl k šestému místu našeho družstva po kvalifikaci a tím postupu do finálových bojů v jamkové hře, kam postupovalo 8 nejlepších družstev.

Další dva dny – 4. až 5. 8. pokračovali boje play off v jamkové hře. V pátečním ranním čtvrtfinále naši mladí hráči nastoupili proti papírově silnějšímu soupeři z Beskydského GK. Po velmi odhodlaném a bojovném výkonu nakonec družstvo z Ropice zdolali výsledkem 3:2 na zápasy (hrál se vždy 1 foursome a 4 singly).

Po rychlém obědu následovalo odpolední semifinále a boj s jasně nejsilnějším týmem GC Hodkovičky. Zde se projevila únava po ranní čtvrtfinálové bitvě, a i když hráči statečně trápili favorita, nakonec mu podlehli 3,5:1,5.

V sobotním boji o 3. místo nastoupil náš tým proti jednomu z favoritů turnaje – týmu Greensgate GC (dříve Dýšina). Hráči však opět bojovali a výsledek se dlouho přeléval z jedné strany na druhou. Nakonec našim hráčům chybělo trochu štěstí – bronz byl opravdu velmi blízko, ale tentokrát to bohužel nevyšlo, prohráli jsme těsně 3.2.

Zápisy jednotlivých utkání najdete zde...

Konečné 4. místo však lze hodnotit jako velmi úspěšné vystoupení našeho klubu a velký příslib do budoucna.

Rád bych touto cestou poděkoval všem hráčům za předvedené výkony a bojovnost, která byla opravdu obdivuhodná. Děkuji také kapitánovi Petrovi Šustkovi za vedení celého týmu v náročné soutěži, Tomáši Jakubčíkovi za perfektní servis pro hráče a všem rodičům, kteří přijeli naše hráče ve finálový den podpořit. Všem velký dík!

Smíšené družstvo do 16 let – zleva: Sofie Hlinomazová, Magdalena Červinková, Magdalena Petrlová, Karolína Stará, Jan Staněk, Filip Jakubčík a Jan Šustek

Petr Vávrů
kapitán reprezentace Golf Clubu Brno

ÚSPĚCHY NAŠICH MLADÝCH REPREZENTANTŮ

V úterý 18. 7. se v Šilheřovicích odehrála regionální kvalifikace Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 14 let, družstev dívek do 18 let a družstev chlapců do 18 let. Náš klub využil možnosti od letošního roku postavit v příslušné věkové kategorii více družstev a možnost reprezentovat klub tak dostala řada našich nejmladších hráčů a hráček v kategorii U14. Všichni hráči předvedli výborné výkony (řada si vylepšila svá osobní maxima a zlepšili HCP) a díky tomu se podařilo ve všech věkových kategoriích družstvům postoupit do finálových bojů Mistrovství ČR. Chlapci i dívky do 18 let skončili ve svých kategoriích shodně na 3. místech za Beskydským GC a Slavkovem. V kategorii do 14 let náš A-tým zvítězil, B-tým skončil na 4. a C-tým na 8. místě z 15 zúčastněných družstev! Z individuálních výkonů zcela jistě zaslouží uznání 69 ran Filipa Jakubčíka (U14), 88 ran teprve 12-ti leté Sofie Hlinomazové v kategorii U18 dívek (z modrých odpališť!) nebo 81 ran Mariany Polákové (U14 – HCP 15,3 – 45 st. bodů!). Poděkování však samozřejmě zaslouží všichni hráči i kapitáni za skvělou reprezentaci našeho klubu.

Společně s postupem družstva U16 již dříve tak bude mít náš klub v letošním roce zastoupení ve všech věkových kategoriích Mistrovství ČR družstev mládeže ČGF!

Umístění a složení družstev a výsledky hráčů:

Regionální kvalifikace MČR smíšených družstev mládeže do 14 let – 18.7. Šilheřovice (více zde - http://www.cgf.cz/TournamentDetail.aspx?IDTournament=503089931)

1. Golf Club Brno A (F.Jakubčík – 69, B.Kotel – 72, B.Bertényi – 80, A.Bruzl – 82)
4. Golf Club Brno B (A.Horvath – 82, J.Šustek – 82, P.Pololáník – 88, K.Veselý – 89)
8. Golf Club Brno C (M.Poláková – 81, D.Adam – 88, S.Falberová – 91, T.Zavřelová – 95)
Celkem startovalo 15 družstev, v rámci družstva se počítaly 3 nejlepší výsledky.

Regionální kvalifikace MČR družstev mládeže do 18 let - chlapci – 18.7. Šilheřovice (více zde - http://www.cgf.cz/TournamentDetail.aspx?IDTournament=503090104)

3. Golf Club Brno (Z.Polišenský – 78, V.Kotrbáček – 79, V.Prokop – 81, S.Pros – 85)
Celkem startovalo 11 družstev, v rámci družstva se počítaly 3 nejlepší výsledky.

Regionální kvalifikace MČR družstev mládeže do 18 let dívky – 18.7. Šilheřovice (více zde - http://www.cgf.cz/TournamentDetail.aspx?IDTournament=503090000)

3. Golf Club Brno (M.Petrlová – 79, K.Stará – 83, L.Sedláčková – 87, S.Hlinomazová – 88)
Celkem startovalo 10 družstev, v rámci družstva se počítaly 3 nejlepší výsledky.

Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let se hraje od 2. do 5. 8. v Telči, MČR smíšených družstev do 14 let a družstev dívek a chlapců do 18 let hostí Golf Resort Beroun 15. – 17. 8.
Všem našim mladým reprezentantům držíme palce v bojích o co nejlepší umístění!

Národní mistrovství žáků a kadetů – vítězství Filipa Jakubčíka

Se začátkem prázdnin je již tradičně spojeno Národní mistrovství žáků a kadetů, které se letos odehrálo na Kunětické Hoře ve dnech 30. 6. – 2. 7. 2017.
Skvělého úspěchu dosáhl Filip Jakubčík, který zvítězil v kategorii starších žáků (do 14 let) a stal se tak národním mistrem v této věkové kategorii. Za zmínku stojí jistě Filipovo 2. kolo, ve kterém zahrál fantastických 68 ran (-4). Celkem hrál Filip -1 (73, 68, 74) a druhého Matěje Baču z Beskydského GC porazil o 7 ran, třetího Lukáše Jandu z plzeňského Greensgate GC dokonce o 12 ran!
V kategorii mladších žáků (do 12 let) obsadil velmi pěkné 3. místo Petr Pololáník.
Z dalších našich mladých hráčů skončila mezi kadetkami (do 16 let) Karolína Stará na 10. místě, ve starších žácích ještě prošli cutem do závěrečného kola Jan Šustek (celkově 12.) a Adam Bruzl (14.), v mladších žácích obsadil Ondra Šustek celkově 7. místo a v mladších žákyních Sofie Hlinomazová 6. místo.
 
Všem našim mladým reprezentantům gratulujeme ke skvělým výsledkům a výborné reprezentaci našeho klubu!
Petr Vávrů, Golf Club Brno

VÝSLEDKY REPREZENTANTŮ GCB - JARO 2017

Kvalifikace smíšených družstev mládeže do 16 let – Pohár klubů

Naše mladé družstvo se na konci května zúčastnilo regionální kvalifikace smíšených družstev mládeže do 16 let. Turnaj se hrál na hřišti ve Slavkově a družstvo startovalo ve složení Adam Bruzl (výsledek 77 ran), Filip Drcmánek (85), Filip Jakubčík (71), Magdalena Petrlová (79), Jan Pololáník (87) a Jan Šustek (81). Kapitánem družstva byl Lukáš Horák.

Všichni hráči prokázali velkou bojovnost a vůli přinést co nejlepší výsledek i přesto, že se jim v průběhu kola některé jamky nepovedly. V celkovém součtu 5 nejlepších výsledků skončilo družstvo na skvělém druhém místě, 6 ran za favorizovaným Beskydským GC a s náskokem 18 ran před domácím GC Austerlitz.

Finálová část Mistrovství ČR družstev této věkové kategorie se hraje 2. – 5. srpna v Telči.

Extraliga družstev mužů a žen

O víkendu 10. – 11. června se na hřišti Mnich u Nové Bystřice odehrálo první a druhé kolo extraligy družstev mužů a žen.

Obě naše družstva do extraligových bojů vstoupila především s cílem postoupit mezi nejlepších 8 týmů po 5 kolech základní části a bojovat tak v play-off o co nejlepší umístění. Jak v ženách, tak i v mužích je konkurence velmi vyrovnaná.

Po prvním dvoukole si zatím velmi dobře vedenou naše ženy, které drží velmi nadějnou 4. příčku. Družstvo hrálo na Mnichu ve složení Kristýna Abrahamová (výsledky 79,75), Magdalena Červinková (76,74), Karolina Karásková (-,77) Eliška Mechlová (76,-) a Karolína Stará (82,80). Kapitánem družstva je Václav Starý.

Muži byli po prvním hracím dnu také na 4. místě, které však neudrželi a klesli na průběžné 11. místo. Ztráta na 8. místo však není velká (pouhých 6 ran) a ve hře jsou ještě 3 kola na rány.

Tým hrál ve složení Adam Bruzl (75,86), David Jízdný (77,77), Marek Kočica (-, 82), Václav Kotrbáček (81,86), Stanislav Nestrašil (74,76), Zdeněk Polišenský (79,78) a hrající kapitán Jonáš Vokřál (80,-).

Další dvoukolo extraligy se hraje 22. – 23. července na hřišti v Šilheřovicích.

 

Czech Golf Amateur Tour (CGAT)

Nejvyšší česká amatérská golfová tůra má již za sebou tři turnaje a naši hráči se rozhodně v nabité konkurenci neztratili.

1. RB CGAT Mstětice – 21.-23.4. – mezi muži prošli cutem Václav Kotrbáček (celkově 29. místo) a Filip Jakubčík (33.)

2. RB CGAT Kácov - 12.-14.5. – David Jízdný skončil celkově na pěkném 12. místě, cutem ještě prošel Zdeněk Polišenský (31.). Mezi ženami skončila Karolína Stará na 15. místě.

3. RB CGAT Ostravice – 2.-4.6. – skvělé 8. místo Zdeňka Polišenského ještě doplnil Václav Kotrbáček 26. místem. Také v ženách jsme měli hráčku v první desítce – Karolína Stará skončila celkově 10., Kristýna Abrahamová o dvě místa za ní – 12.

Národní Golfová Tour Mládeže (NGTM)

V nejvyšší mládežnické túře jsou výsledky našich mladých reprezentantů zatím velkým příslibem a odrážejí již na začátku sezony kvalitní a poctivou zimní přípravu.

1. TT NGTM Telč – 6.-7.5. – v mladších žácích Ondřej Šustek skončil na vynikajícím 4. místě, v mladších žákyních Sofie Hlinomazová na stupních vítězů – 3. místo a ve starších žácích Filip Jakubčík dokonce stříbrný – 2. místo.

2. TT NGTM Olomouc – 20.–21.5. – skvělé 1. místo Filipa Jakubčíka v kategorii starších žáků.

Další individuální výsledky

Z dalších individuálních výsledků našich reprezentantů na velkých mezinárodních turnajích v zahraničí jistě stojí za zmínku dělené 12. místo Magdaleny Červinkové na Mistrovství Irska dívek do 18 let (7.-9.4.), 3. místa Zdeňka Polišenského a Petra Pololáníka ve svých věkových kategoriích na turnaji IMG Academy Junior World Golf Championships na Kunětické Hoře (29.4.-1.5.), 3. místo Karolíny Staré na prvním turnaji slovenské amatérské túry KPMG SKGA na hřišti Welten-Báč (5.-7.5.) a dělené 13. místo Magdaleny Červinkové na Mezinárodním mistrovství Rakouska v kategorii žen (26.-28.5.).

Text: Petr Vávrů
Foto: Václav Starý


slidersub