Reprezentace

Reprezentační týmy GC Brno

Statut reprezentace GC Brno pro rok 2019... 

Sestava reprezentantů GCB pro Extraligu 2018:

muži:

BRUZL Adam
JAKUBČÍK Filip
JÍZDNÝ David
KOČICA  Marek
KOTRBÁČEK Václav
NESTRAŠIL Stanislav ml.
POLIŠENSKÝ Zdeněk René
VOKŘÁL Jonáš

 

ženy:

ABRAHAMOVÁ Kristýna
ČERVINKOVÁ Magdalena
KARÁSKOVÁ Karolína
MECHLOVÁ Eliška
PETRLOVÁ Magdalena
STARÁ Karolína
 


Aktuality

Eliška Mechlová akademickou mistryní ČR

10.-12.9. se na hřišti Panorama GR Kácov odehrálo již 22. Akademické mistrovství ČR jednotlivců a družstev. V ženské kategorii si titul odnesla reprezentantka našeho klubu Eliška MECHLOVÁ. I když do posledního kola vstupovala se ztrátou 5 ran na vedoucí Nelu Halaburdovou, nakonec ji dokázala o 4 rány porazit. Mezi muži se neztratili ani další naši hráči – Richard Polan skončil celkově na 8. místě, Jan Lekeš na 9. místě a oba svými výkony přispěli k 2. místu Masarykovy Univerzity v soutěži družstev. Gratulujeme!

NÁRODNÍ GOLFOVÁ TOUR MLÁDEŽE

O víkendu 8. - 9. září se na Kaskádě odehrál 4. turnaj vrcholné mládežnické túry – Národní Golfové Tour Mládeže. Na turnaji měl náš klub zastoupení ve všech kategoriích. Nejlépe si vedl Filip JAKUBČÍK, který ovládl kategorii kadetů s náskokem 3 ran po kolech 70, 72. V mladších žácích skončil Ondřej Šustek na velmi pěkném 4. místě, Ester Otiepková mezi mladšími žákyněmi obsadila 11. místo. Stejného umístění dosáhl i Petr Pololáník mezi staršími žáky, Tomáš Sobotka ve stejné kategorii obsadil 22. místo. Ve starších žákyních patřilo celkové 7. místo Tereze Zavřelové. V nejsilnější kategorii kadetů bylo umístění dalších našich hráčů následující: 10. Jan Šustek, 19. Kryštof Jan Veselý, 26. Jan Pololáník, 30. Vilém Panuš. V kadetkách skončila na 18. místě Mariana Poláková.

EXTRALIGA DRUŽSTEV MUŽŮ A ŽEN

Od čtvrtka 30. srpna do neděle 2. září se na hřišti Panorama GR v Kácově uskutečnilo letošní finálové klání extraligy. Ve čtvrtek se hrálo závěrečné 5. kolo základní části na rány, po které nejlepších 8 týmů hrálo play-off o titul a zbývající 4 týmy play-out o udržení extraligové příslušnosti. Oba naše týmy si vybojovaly účast v elitní osmičce, muži skončili po základní části na 7. místě, ženy braly 6. místo.
V pátečním čtvrtfinále play-off, které už se hrálo na jamky, naši muži vyřadili jednoho z favoritů soutěže – tým GC Greensgate z Plzně poměrem 3,5:1,5, ženy neuspěly a prohrály s Beskydským GK 2,5:0,5.
V sobotním semifinále muži neuspěli proti Beskydskému GK – prohra 3:6, ženy naopak ve skupině o 5.-8. místo porazily regionální sokyně ze Slavkova 2,5:0,5.
Neděle byla ve znamení bojů o konečné umístění. Muži v souboji o 3. místo dlouho drželi krok s favorizovanými Hodkovičkami, kterým nakonec podlehli 5,5:3,5 a obsadili tak konečné 4. místo. Ženy nestačily na plzeňský GC Greensgate – prohra 2,5:0,5 jim přisoudila konečné 6. místo.
Složení extraligového družstva mužů: Adam Bruzl, Filip Jakubčík, David Jízdný, Marek Kočica, Václav Kotrbáček, Stanislav Nestrašil ml., Richard Polan, Zdeněk René Polišenský, Jan Staněk a Jonáš Vokřál. Kapitánem týmu byl Milan Mojžíš.
Ženy odehrály extraligu ve složení: Kristýna Abrahamová, Magdalena Červinková, Karolína Karásková, Eliška Mechlová, Magdalena Petrlová a Karolína Stará. Kapitánem byl Václav Starý.

Děkujeme všem hráčům, hráčkám i kapitánům za úspěšnou reprezentaci Golf Clubu Brno v extralize.

Mistrovství ČR družstev mládeže do 14 a do 18 let

Ve dnech 21.-23. srpna se odehrálo Mistrovství republiky smíšených družstev do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera a Mistrovství ČR družstev dívek a chlapců do 18 let. Hostitelským resortem byl GR Telč.

Naše družstva si vedla velmi dobře a po dvou ze tří kol, hraných na rány, dokonce sahala po medailovém umístění. Nakonec z toho medaile nebyla, ale vystoupení všech družstev lze považovat za úspěšná.

Smíšené družstvo do 14 let hrálo pod vedením kapitána Petra Moučky ve složení Ester Otiepková, Petr Pololáník, Tomáš Sobotka, Ondřej Šustek a Tereza Zavřelová – každý den se počítaly 3 nejlepší výsledky 4 hráčů. Družstvo skončilo celkově na 4. místě, pouhé 4 rány v celkovém součtu za 2. a 3. místem, které obsadili hráči GC Olomouc, resp. GC Mstětice. Suverénním vítězem se stal Beskydský GK.

Družstvo dívek do 18 let obsadilo v konečném účtování 7. místo, 1 ránu za šestým GC Black Bridge. Z vítězství se radovaly hráčky GC Karlovy Vary. Za naše družstvo nastoupily Magdalena Červinková, Sofie Hlinomazová, Magdalena Petrlová a Mariana Poláková. Kapitánem byl Adam Studený.

Družstvo chlapců do 18 let skončilo na 5. místě a turnaj odehrálo ve složení Adam Bruzl, Zdeněk René Polišenský, Jan Staněk, Jan Šustek a Kryštof Jan Veselý, vedení kapitánem Milanem Mojžíšem. Zvítězil klub z Plzně – Greensgate GC.

Všichni hráči předvedli v tropickém letním počasí skvělé výkony a řada z nich si zlepšovala hendikep.

Děkujeme všem reprezentantům za předvedené výkony a dobrou reprezentaci klubu!


slidersub